COVID-19 Sürecinde Kurumsal Mobil Cihaz Yönetimi: Karşınızda MobiVisor!

Ne yıldı ama! Biz 2010’ lardan 20 ’lere geçmenin heyecanını yaşarken, 2020 yılı hayatlarımızı asla tahmin edemeyeceğimiz şekilde değiştirdi. Bu zor zamanlarda hepimiz, mobil cihazların önemini daha iyi kavradık. Firmalar, çalışanlarına akıllı telefonlar ve tabletler sağlamaya başladı. Peki, bu mobil cihazları ne kadar etkili yönetebiliyoruz? Bu sorunun cevabını verebilmek ve bu konudaki endişelerinizi gidermek için, sizleri MobiVisor ile tanıştırmak isteriz.

Kurumsal Mobilite Yönetimi

Firmalar söz konusu olduğunda, büyük veya küçük fark etmeksizin, Bilgi İşlem departmanına büyük bir görev düşüyor. Bu departmanın değerli üyeleri, her şeyin her zaman sorunsuz işlemesini sağlamak için çok çalışıyorlar.

Günümüzde neredeyse her şey mobil cihazlar ile yapıldığından, sorunsuz şekilde işlediğinden emin olunması gereken alanlardan biri de mobil cihaz yönetimi oluyor doğal olarak. Hem Bilgi İşlem departmanınızın işini hem de tüm bu mobil cihaz yönetimi sürecini, MobiVisor’ ı tüm kurumsal cihazlarınıza entegre ederek pek çok şekilde kolaylaştırabilirsiniz. Daha anlaşılır olması adına, MobiVisor’ ın size nasıl yardım edebileceğini 10 maddede özetleyebiliriz:

MobiVisor ile, kurumsal mobil cihazlarınızı aşağıdaki özelliklerle yönetebilir ve kontrol edebilirsiniz:

1. Cihaz ayrıntılarına sahip olmak

2. Konum erişimi

3. Uygulamaların kontrol edilmesi

4. Cihaza özel kural tanımlama

5. Uzaktan teknik destek

6. İçerik yönetimi

7. Raporlama ve günlük kayıtların tutulması

8. İstenilen kısıtlamaların getirilebilmesi

9. Olası ihlâllerin belirlenmesi

10. Kurumsal veri güvenliğinin sağlanması

MobiVisor’ ın En Gözde Özellikleri

MobiVisor ile kurumsal mobilite yönetimi sürecinin nasıl verimli ve sorunsuz bir şekilde ilerleyebileceğini 10 maddede özetledik. Peki, şirketinizin daha güvenli bir mobil deneyime sahip olması ve Bilgi İşlem biriminizin işlerini kolaylaştırabilmeniz için, bu sıraladığımız 10 maddeyi size sağlayan en gözde MobiVisor özellikleri nelerdir? Gelin bir göz atalım:

1. Veri ve Mobil Cihaz Güvenliği

Bu dijital dönüşüm çağında, veri ve cihaz güvenliği, özellikle kurumsal hayat için en endişe verici konulardan biridir. Kurumsal verilerin üçüncü şahıslara dağıtılması kabul edilebilir bir durum değildir. Bu bağlamda MobiVisor, verilerinizi ve cihazlarınızı güvende tutmanıza olanak tanır. Ama nasıl?

· Belirli cihazlar için belirli kurallar belirleyebilirsiniz. Örneğin, ağın yalnızca VPN etkinleştirildiğinde hizmet vermesini sağlayabilirsiniz, böylece verilerinize herhangi bir üçüncü şahıs tarafından erişilemez.

· Şirket içi görüşmelerinizi (e-postalar ve telefon görüşmeleri dahil) başka uygulamalar veya herhangi bir üçüncü şahsın erişemeyeceği bir ortamda tutabilirsiniz.

· MobiVisor, kurumsal verilerinizin herhangi bir üçüncü şahıs tarafından erişilmesini imkânsız kılar.

· Cihazdaki herhangi bir belgeyi veya veriyi istediğiniz zaman uzaktan kaldırabilirsiniz.

· Herhangi bir zararlı uygulamayı cihazınızdan kaldırabilirsiniz. Bunu tamamen uzaktan ve istediğiniz an gerçekleştirebilirsiniz.

· Cihazın kamerasının açılmasını belirli yerlerde engelleyebilirsiniz.

· Kurumsal cihazınızda sahte veri (GPS, IP, vb.) gönderen bir programın kurulu olup olmadığını anlayabilirsiniz.

· Cihazınız şehir dışına çıkarılır veya belirli bir konumdan başka yere götürülürse cihazı uzaktan kilitleyebilirsiniz.

· Cihaz şifresi sınırlamalarını ayarlayabilirsiniz, örneğin, tüm şifrelerin özel karakterler veya sayılar içermesini zorunlu hale getirebilirsiniz.

· Cihazınızı veya herhangi spesifik bir veriyi yedekleyebilirsiniz.

· Şirketinizden ayrılmış bir çalışan varsa ve cihazı geri alamıyorsanız, tüm gizli bilgileri uzaktan kaldırabilir ve cihazı kilitleyebilirsiniz.

2. Verimli Çalışma ve Ekibin Refahı

Herkesin sürekli çevrimiçi olma baskısı altında olduğu bir zamanda, sosyal medya cok dikkat dağıtıcı olabilir ve ekran önünde geçen uzun çalışma saatleri ekibiniz için yorucu olabilir. Ayrıca, müşterilere ürün teslimatından, dağıtımdan sorumlu bir lojistik ekibiniz varsa, ürünler kaybolabilir, veya tehlikeli durumlarla karşılaşabilirler, tehlikeli bölgelere dağıtım yapmak zorunda olabilirler. Endişelenmeyin, MobiVisor sizin için burada. MobiVisor ile:

· Çalışma saatleri içinde belirli uygulamaların (ör. Instagram, Facebook vb.) kullanımını engelleyebilirsiniz.

· Çalışanlarınıza biraz ara vermelerini hatırlatmak için bildirim gönderebilirsiniz.

· Kurumsal cihazlarınızdan GPS verilerine anlık veya periyodik olarak harita üzerinde ulaşabilir ve sistemde önceden tanımlanmış konumlara giriş / çıkış yapıp yapmadıklarını raporlayabilirsiniz. Ayrıca MobiVisor, seçilen bir cihazı belirli bir zaman aralığı içinde takip edebilir ve konum bilgisini harita üzerinde görüntüleyebilir.

Lütfen bunun tamamen isteğe bağlı olduğunu ve MobiVisor’ ın çalışanları bilgisi veya izni olmadan konum takibi için kullanılmadığını unutmayınız.

· Çalışanlarınız yardıma ihtiyaç duyduklarında onlarla iletişime geçebilirsiniz.

· Çalışanlarınızın güvende olduklarından emin olabilir ve ihtiyaç anında onlara anında ulaşabilirsiniz.

3. Uzaktan Teknik Destek Sağlanması

Pandemi bize kesinlikle Bilgi İşlem departmanımızın ne kadar önemli olduğunu öğretti. Her şeyi dijital dünyada nasıl halledeceğimizi anlamaya çalışırken, hepimiz zaman zaman teknik yardıma ihtiyaç duyuyoruz. Evde kaldığımız bu dönemde, uzaktan destek sağlanabilmesinin hem yardıma ihtiyaç duyanlar hem de destek sağlayanlar için ne kadar önemli olduğunu daha iyi anladık; çünkü, teknik bir konuda yapılması gerekenleri telefonda konuşarak anlatmak neredeyse imkansız! MobiVisor ise işte tam burada devreye giriyor. Hızlı Destek özelliği ile bir cihaza anında bağlanabilir ve sorunları uzaktan çözebilirsiniz. Ayrıca, her çalışandan cihazlarını güncellemelerini istemek zorunda kalmadan düzenli sistem güncellemelerini de uzaktan yapabilirsiniz.

Artık şirketiniz için yetkin bir mobil cihaz yönetiminin size ne faydalar sağlayabileceğini ve MobiVisor’ un bu konuda size nasıl yardımcı olabileceğini biliyorsunuz. Peki hepsi bu kadar mi? Tabii ki değil! Yüksek kişiselleştirilebilirliği ile MobiVisor, mümkün olduğunca fazla ihtiyacınızı karşılamak için hazır. Size özel ücretsiz denemenize başlamak ve aramıza katılmak için hemen bize ulaşın!