Machinaide

Müşterilerin birden fazla Dijital İkiz (Digital Twins) kullanarak arama, analiz için yenilikçi konseptleri desteklemelerine yardımcı oluyoruz


Paylaş

Endüstri 4.0’a yönelik planlanan yenilikçi projemiz Machinaide Projesi dijital ikiz verisine sahip vinçler, baskı makineleri, ekipmanların kullanılabilirliğini ve işlevselliğini artırmayı hedeflemektedir. Projenin hedefi dijital ikizlerin birleştirilmesi, makinelerin birlikte çalışabilirliğinin artırılması ve yenilikçi bir iş modeli oluşturmaktır. Birlikte çalışabilirliği artırırken makinelerin kullanım kapasitesini artırmak projenin önemli hedeflerinden bir tanesidir. Üretimin kesintisiz devam etmesi ve cihaz ömrünün uzun olması üreticiye maddi ve manevi olarak kar sağlamaktadır. Bu doğrultuda artan verimlilik ve dijital ikiz verileriyle uyarlanan HMI etkileşimleri süreci kolaylaştırarak üretici-müşteri ilişkisini güçlendirir. Akıllı cihazlar sayesinde hizmetin kalitesi ve kullanılabilirliği artırılırken maliyet düşürülerek az maliyetle daha kaliteli bir üretim hedeflenir. Sanal simülasyon ile optimizasyon ve kalite yönetimi uygulanarak nihai bir sanal ürün elde edilmesi amaçlanır.

Akıllı endüstri ve Avrupa için Yapay Zekanın uygulanmasına yönelik Avrupa, Ulusal ve uluslararası girişimlerle uyumlu olacaktır. Dijitalleşme ve yapay zeka alanındaki en son faaliyetleri göz önünde bulundurarak, Machinaide’in ana hedefleri:

• Dijital İkiz (Digital Twins) verisini kullanmak
• Eko-sistemleri barından birden fazla Dijital İkizlerin birlikte çalışabilirliği
• Makinelerin kullanılabilirliğinin artırılması – hepsi Al yöntemlerinin uygulanmasıyla etkinleştirilmiştir-
• Yenilikçi HMI’ların tanımı
• Yenilikçi hizmetler sunan yeni iş modelleri oluşmasıdır.

Machinaide Projesi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz!

Dijital ikiz verileri ile oluşturulacak her cihaz ve iş modeli, gelişmiş ürün tasarımı, şehirlerin geliştirilmesi ve hatta uzay aracı gibi alanlarda kullanılabilecektir.