Yazılımınız İçin En Güvenilir Destek

Paylaş

Yazılım sistemleri söz konusu olduğunda ise en başa dönüp sıfırdan incelemek oldukça zordur. Bu sebeple eğer kurduğunuz sistemde bir hatayla karşılaşırsanız, hatanın neden kaynaklandığını veya işleri kimin zorlaştırdığını bulmak hem sıkıcı hem de maliyetli olabilir.

Peki ya tüm bunları sizin için halledebilecek, geçmiş hatalardan yola çıkarak gelecek işlere fayda sağlayabilecek, ve bütün süreçleri kolaylaştıracak bir yazılım analiz sistemi olsaydı? Böyle bir sisteme ihtiyac duyuyorsanız, bizim sizin icin geliştirdiğimiz bir sistemimiz var: Detangle.

DETANGLE, yazılımınızı geliştirmek için birçok farklı özelliğe sahiptir. “Nedir bu özellikler?”

· Özellik Kalitesini Artırma

· Efor İzleme

· Efor Tahmini

· Proses Kalitesi İzleme

· İnsanların Sistem Bilgisi

DETANGLE, proje yöneticileri ve yazılım geliştiricileri için, yazılıma objektif bir bakış açısıyla yaklaşarak, zor süreçlerde daha iyi bir planlama oluşturmayı, ayrıca daha rahat ve kolay kararlar almayı sağlayan bir yazılım sistemidir.

Mühendislere, yazılımcılara ve yöneticilere açık görüntüleme sistemi ile anlaşılabilir bir görüntüleme sunan analiz sistemi, özellik sürdürülebilirliğini ölçümleyerek işlevselliğiniz için iyileştirmeler önerir. Özellik sürdürülebilirliğini ölçme, hataları tespit etmek için en çok ihtiyaç duyulan özelliklerden biridir; hata olasılığını tahmin etmek, gelecekte daha büyük sorunların ortaya çıkma oranını en aza indirir. Bu şekilde DETANGLE, önceden yapılmış bir hatayı tespit edebilirken, aynı zamanda erken müdahale ederek hata payını azaltmak ve ortaya çıkan maliyet artışını önlemek için iyileştirme seçenekleri sunar.

Yazılım geliştirme eforunuzun gerekli veya yeterli olduğundan emin değil misiniz? Öyleyse Detangle Kalite Analiz Sistemi’ne ihtiyacınız var.

Herkes daha az efor veya maliyetle daha fazla şey yapabilmek ister. Veya zaman zaman başarılı bir iş yaratabilmek için her şeye göz yumarız. Ancak bu gibi durumlarda her zaman kârlı mı çıkarız?

Ne kadar efor harcadığınızı ölçen bir yazılım analizi, hem kaliteyi hem de maliyeti kayıpsız hesaplayabilmeniz için size efor tahminleri sağlar. Böylelikle, hata payını küçültmeniz ve istikrar elde etmeniz mümkün hale gelir.

Herhangi bir yazılım projesini geliştirirken, DETANGLE, yazılımda üzerinde çalışılan kod değişikliklerini sürekli olarak analiz eder ve bu değişiklikleri sorun takip sistemi verileri ile birleştirerek kullanıcılara çok daha derin bir bakış açısı sağlar.

Peki birden fazla özelliği analiz edebilmek niçin onemlidir?

Özellikler, yazılım sistemlerinin vazgeçilmez yapı taşlarıdır. Programlama dili yapıları gibi spesifik bir olguyu yalnızca incelemek, sistemin sürdürülebilir olması için yeterli değildir. Özellikler arasındaki ilişkiyi analiz etmek ve iyileştirmek, geleceğe yönelik daha iyi bir bakış açısı sağlar.

Uygulama bazlı, uzun vadeli araştırmalar sonucunda, Detangle’ ın temelini oluşturan akıllı matematiksel modeller ortaya çıkmıştır.

Detangle, özellikler ve kodlar arasındaki ilişkiyi analiz eder. Ayrıca, teknik borç hesaplaması yapar, ve bunu sadece kod modülerliği bazlı değil, aynı zamanda özelliklerin modülerliğine de dayalı olarak gerçekleştirir. Özellik modülerliği ve bunun temelinde yatan anahtar kavramlar, yazılım kalite analizi söz konusu olduğunda yenilikçi ve çığır açan özelliklerdir.

Detangle’ ın bu özelliklere sahip olması yazılımınıza nasıl fayda sağlar?

Araştırmalara göre, zamana dayalı analiz, verimli bir şekilde bilgi elde etmek ve sistem hatalarını tahmin etmek için gerekli bir unsurdur, özellikle yazılım geliştirme süreçlerinin ne kadar uzun vakit aldığı düşünülürse…

Detangle, bir projenin tüm işlem geçmişini analiz eder. Bu analiz, geçmiş çalışmaların ne kadar verimli olduğunu veya hangi kısımlarda daha fazla zaman kaybedildiğini veya hataların nerelerde yapıldığını gösterir.

Oldukça sağlam şekilde işlenmiş özelliklerin arkasındaki tüm kritik kod bulgularını incelemeye çalışmak, projeye ayrılan bütçeyi zorlayabilir. Bütçede yaşanan zorluklar projenin ilerlemesini engelleyebileceği gibi proje yöneticilerinin ve çalışanlarının motivasyonunu da düşürebilir. Ancak Detangle sayesinde, kod okuma ve yazmada verimlilik düşüşünü veya kod modüllerinin hata eğilimlerindeki artışı gösteren farklı bulguları bir araya getirerek, önceliklendirme sürecini kolaylaştırabilirsiniz.

Sonuçta, bir şeyin %100 kusursuz olmasını beklemek pek mümkün olmasa da, hatalarımızı çok geç olmadan veya daha büyük sorunlara yol açmadan tespit edebilmek hem çalışma motivasyonumuzu artırır hem de kendimizi güvende hissettirir. Uzun lafın kısası, eminiz ki, yazılımınızın en büyük destekçisi olan DETANGLE, daha başarılı ve güvenli yazılımlar oluştururken en iyi dostunuz olacak!